sanatsehri.com | Sanat Haberleri ve Paylaşımları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bestecilik
  4. »
  5. 76. Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı

76. Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı

admin admin -
19 0

Jüri başkanlığını Ruben Östlund’un üstlendiği Cannes Sinema Festivali’nin programı, bugün düzenlenen basın toplantısında şenlik yöneticisi Thierry Frémaux tarafından duyuruldu.

Maïwenn imzalı “Jeanne du Barry” sinemasıyla açılışını yapacak şenliğin anne Karşılaşma kısmında Aka Ödül Altın Palmiye için 19 sinema yarışacak.

76. Cannes Sinema Festivali’nin anne müsabakasına seçilen sinemaların tamamı şu formda:

  • Club Zero (Yön. Jessica Hausner)
  • The Zone of Interest (Yön. Jonathan Glazer)
  • Fallen Leaves (Yön. Aki Kaurismaki)
  • Four Daughters (Yön. Kaouther Ben Hania)
  • Asteroid City (Yön. Wes Anderson)
  • Anatomie d’Une Chute (Yön. Justine Triet)
  • Monster (Yön. Hirokazu Kore-eda)
  • The Sun of the Future (Yön. Nanni Moretti)
  • La Chimera (Yön. Alice Rohrwacher)
  • Kuru Otlar Üstüne (Yön. Nuri Bilge Ceylan)
  • L’Ete Dernier (Yön. Catherine Breillat)
  • The Passion of Dodin Bouffant (Yön. Tran Anh Hung)
  • Rapito (Yön. Marco Bellocchio)
  • May/December (Yön. Todd Haynes)
  • Firebrand (Yön. Karim Ainouz)
  • The Old Oak (Yön. Ken Loach)
  • Banel et Adama (Yön. Ramata-Toulaye Sy)
  • Perfect Days (Yön. Wim Wenders)
  • Jeunesse (Yön. Wang Bing)

Ana Karşılaşma seçkisine ek olarak şenliğin ‘Belirli Bir Bakış’ (Un Certain Regard), ‘Yarışma Dışı’ (Hors Competition), ‘Cannes Prömiyerler’ (Cannes Premiere), ‘Özel Gösterimler’ (Special Screenings) ve ‘Gece Yarısı Gösterimleri’ (Midnight Screenings) üzere kısımlarında yer alacak sinemalar de açıklandı.

‘Belirli Bir Bakış’ kısmında yer Meydan sinemaların tamamı şöyle:

  • The Delinquents (Yön. Rodrigo Moreno)
  • How to Have Sex (Yön. Molly Manning Walker)
  • Goodbye Julia (Yön. Mohamed Kordofani)
  • The Buriti Flower (Yön. Joao Salaviza and Renée Nader Messora)
  • Simple Comme Sylvain (Yön. Monia Chokri)
  • Kadib Abyad (The Mother of All Lies) (Yön. Asmae El Moudir)
  • The Settlers (Yön. Felipe Galvez)
  • Omen (Yön. Baloji Tshiani)
  • The Breaking Ice (Yön. Anthony Chen)
  • Rosalie (Yön. Stephanie di Giusto)
  • The New Uzunluk (Yön. Warwick Thornton)
  • If Only I Could Hibernate (Yön. Zoljargal Purevdash)
  • Hopeless (Yön. Kim Chang-hoon)
  • Terrestrial Verses (Yön. Ali Minimum & Alireza Khatami)
  • Rien a Perdre (Yön. Delphine Deloget)
  • Les Meutes (Yön. Kamal Lazraq)
  • La Regne Animal (Yön. Thomas Cailley)

‘Yarışma Dışı’ (Hors Competition) kısmında yer Meydan sinemalar:

  • “Killers of the Flower Moon,”  (Martin Scorsese)
  • “The Idol,” (Sam Levinson)
  • “Cobweb,” (Kim Jee-woon)
  • “Indiana Jones and the Dial of Destiny,” (James Mangold)
  • “Jeanne du Barry,” (Maiwenn)

‘Cannes Prömiyerler’ (Cannes Premiere) kısmında yer Meydan sinemalar:

  • “Le Temps D’Aimer,” (Katell Quillevere)
  • “Cerrar Los Ojos,” (Victor Erice)
  • “Bonnard, Pierre et Marthe,” (Martin Provost)
  • “Kubi,” (Takeshi Kitano)

‘Özel Gösterimler’ (Special Screenings) kısmında yer Meydan sinemalar:

  • “Retratos Fantasmas,” (“Pictures of Ghosts”), (Kleber Mendonca Filho)
  • “Anselm,” (Wim Wenders)
  • “Occupied City,” (Steve McQueen)
  • “Man in Black,” (Wang Bing)

‘Gece Yarısı Gösterimleri’ (Midnight Screenings) kısmında yer Meydan sinemalar:

  • “Omar la Fraise,” (Elias Belkeddar)
  • “Kennedy,” (Anurag Kashyap)
  • “Acide,” (Just Philippot)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir